poniedziałek, 16 listopada 2015

Projekt wnętrza do wynajęcia

Zostałam ostatnio poproszona o przeprojektowanie istniejącego garażu na pomieszczenie pod wynajem dla letników. Nowe pomieszczenie docelowo ma być przeznaczone dla dwóch osób dorosłych z dzieckiem. Jak zazwyczaj w takich przypadkach, budżet determinował cały projekt. Skupiłam się przede wszystkim na rozwiązaniach, które będą łatwe w realizacji i nie nadszarpną portfela inwestorów. 
Podział funkcjonalny pomieszczenia uzależniony jest od miejsca gdzie powstanie łazienka. Miejsce łazienki natomiast, od miejsca w którym jest odpływ (im bliżej odpływu tym mniej pracy i zarazem mniejszy koszt). Kuchnia podporządkowana jest wentylacji, a strefa wejściowa jak łatwo się domyśleć wejściu. Reszta to strefa przeznaczona do wypoczynku i spania.





Każdy z nas ma jakiś system. System wymiany klocków hamulcowych, system krojenia cebuli, czy system wiązania krawata. Ja mam swój system projektowania, ba nawet nie jeden. Szybko się nudzę i lubię urozmaicać sobie nawet proces tworzenia :)  jestem skłonna określić to mianem zalety. Poszukuję wtedy nowych rozwiązań, nowych inspiracji i zastosowań.
Jednym z moich systemów, jest tworzenie kilku wariantów jednej koncepcji. Brzmi banalnie, przecież zawsze robi się kilka propozycji. Racja, ale ja robię kilka propozycji tego samego wrażenia, ale z innym kosztem wykonania. Pierwsza koncepcja to wolna amerykanka. Nie obchodzi mnie zasób portfela klienta, po prostu daję się ponieść emocjom. Następnie rachuję koszty, łapię się za głowę (budżet został x krotonie przekroczony). Druga wersja jest już przedstawiana inwestorom (tak było także w tym przypadku). Opieram ją na wersji poprzedniej, ale tym razem stosuję tańsze rozwiązania. Cały czas pamiętając o zachowaniu klimatu koncepcji pierwszej. W myśl idei cykl czasem się wydłuża :)
Pierwszy projekt wygląda tak.




1.      http://magazynmeblowy.com/pl/catalog/view/22/2/fotel-chierowskiego-366#prettyPhotohttp://www.premiumlux.pl/lampa-oprawa-podlogowa-stojaca-rosalia-fi300xh1200mm-1xe27-czarna-podlogowa-hurtownia-led-premium-lu-p-6786.html
http://poduszkowcy.pl/

2.     http://www.domrustykalny.pl/mozaiki,mozaika-szesciokatna-turkus,77-k-831-882-p?utm_source=domodi&utm_medium=cpc&utm_campaign=domodi&utm_term=%5bhb_id:8273a8b5-9798-4e15-86d7-4bd58338dc44%5d


3.      http://www.sfmeble.pl/wazon-la-gema-i-p-12878?utm_source=homebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=bentofeed
https://zfabryki.pl/lampa-xylered-s.html
http://poduszkowcy.pl/
http://www.jalousemaison.com/collection/

http://www.kare24.pl/koc-sherpa-p-3989?utm_source=homebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=bentofeed


4.          http://rosanero.pl/index.php/salon-rosanero/stoly/stoly-nierozkladane/stol-live-detail#http://sklep.kodywnetrza.pl/alfabet-a.html
http://iker.com.pl/


Do pomieszczenia nie dociera wiele światła, zwłaszcza do kuchni. Jasne meble, ściany i podłoga rozjaśnią wnętrze. Kuchnia to białe lakierowane fronty z połyskiem. Nie absorbują światła a wręcz je odbijają, co wpłynie korzystnie na umieszczoną daleko od okna strefę kuchenną. Drewniany blat (jesion) ociepli pomieszczenie. W dodatkach dominują odcienie turkusu, błękitu i zieleni. Ciemne geometryczne kształty lamp i stolika zrównoważą wnętrze.

8 komentarzy:

 1. Bardzo fajny projekt, kiedyś miałam podobne zlecenie, ale właściciele mieli nieograniczony budżet i dobudówkę z 2 garażami, wtedy było zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za miłe słowo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przy wnętrzach aranżowanych pod wynajem spore znaczenie, ma właśnie funkcjonalność, ale taka, w której nie przeważa nadmierna dekoracja, meble za iles tam tysięcy złotych z hebanu itd.. Praktycznie, tanio dla właściciela - ładnie dla najemcy, ale bez przegięć:)
  Fajny projekt.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobre wykonanie pomieszczenia pod wynajem - widać że z głową i to jest najwazniejsze:)
  Poza tym pamiętajmy przy takich wykończeniach, że właścicielowi mieszkania zależy na zysku z wynajmu, a nie na tym, żeby koszt remontu zwracał się z wynajmowanych pieniedzy przez 120 lat:)

  OdpowiedzUsuń
 5. ostatnio korzystałam z usług projektanta wnętrz i muszę przyznać, że projekt jest całkiem podobny do mojego. ogólnie nie mieszkam jeszcze w tym wnętrzu, ale zastanawiam się nad tym, jak będzie się mieszkało :) Już nie mogę się doczekać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy projekt, jestem ciekawa, jak to finalnie wyglądało :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wynajęcie mieszkania to zawsze dobry pomysł aby zarobić. Nic nie daje takich zysków jak nieruchomości, sam ostatnio zakupiłem mieszkanie 4 pokoje wrocław prosto pod wynajem, co oczywiście było swietnym pomysłem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem, aby mieszkanie stało się bardziej atrakcyjne jest położenie na ściany jakiejś ciekawej Fototapety to na pewno w jakiś sposób wyróżni to wnętrze na tle innych

  OdpowiedzUsuń